ETİKETLER

İLGİLİ YAZILAR

PAYLAŞ!

BEYLERBEYI ZIYARETI

closeBu yazıyı 13 yıl 1 ay 17 gün önce yazmışım. Üç aydan daha eski her yazıda kullandığım bir uyarı. Bu yazıya özel bir not olduğunu düşünme. Lakin bahsettiğim lezzetler değişmiş, bağları dolu vurmuş, yeni mahsul sirke olmuş olabilir. Mekan kapanmış, işletme sahibi değişmiş, fiyatlar tavan yapmış da olabilir. Fikirlerimin değişmiş olması, izansızlık dozunun farklılık göstermesi de mümkündür. Hatta destursuz bostana dahi girmiş olabilirim. Velhasıl dün dündür, bugün bugündür :)
Beylerbeyi

Beylerbeyi

Uzun zaman gitmedim eski semtime. Özlemişim. Hızlı bir tur attım kimler var şöyle bir bakındım. Mahmutoğlu Pastanesi tadilatta yeni dekorasyon şık olacak gibi görünüyor. Eski dürümcü sonra kasap olan köşedeki dükkân şimdi de balıkçı olmuş. Çınarın altındaki derme çatma balık lokantasını yıkıp yeni ahşap bir yapı inşa etmişler. Ufak tefek epey değişiklik var. İnsanlar aynı, keyifli yanı da bu :)
Çay ocağı, taksi durağı, eski müdavimi olduğum lokantalar, nargileci, turşucu hepsine şöyle bir uğradım. Keyifle sohbet ettik güldük eğlendik. İskelede güneş enerjisi ile çalışan bir şey dikkatimi çekti ama ne olduğunu anlamadım. Beylerbeyine de deniz taksi levhasını asmışlar. Ne iyi etti İDO böyle bir iş yapmakla :) sayısını arttırırlarsa hepimizin hayatı kolaylaşacak. Arada bir kullanıyorum deniz taksileri ama her zaman bulmak mümkün olmuyor. Ortaköy Çengelköy arası 5 dakika sürmüyor. Ne trafik derdi ne insan kalabalığı. Lazım olmadığı için iskeleye bağlı bir tane duruyordu. Arasam bulamam. Gidip ağaçların altına oturdum ama bu sefer kimse çay göndermedi. Unutulmuşuz tabii diye sitemde edeyim esnafa :) oturduğum yerden gökyüzüne bakınca değişmeyen parçayı da yakalamış oldum.
Akşam ne yapsam acaba, nerde yemek yemeli?