GALATA MEYHANESI

Galata Meyhanesi
Galata Meyhanesi
Galata Meyhanesi

Tünele doğru yürürken Ada Kitapevi’ni geçer geçmez sağdaki ara sokakta mekân. Geçtiğimiz Cuma akşamı Zebra ailesi olarak işgal ettik :) uzun zamandır bir araya gelip içmenin tadını unutmuşuz. Önümüzdeki günlerde tekrarlamak gerek. Müzik şahane, fasıl ekibi inanılmaz eğlenceliydi. Dördüncü kadehlerde sonra bizlerde şahane olduk :) Mezeler lezzetliydi, ilk kez rastladığım bir meze vardı anlatmam lazım. Hafif ekşi, zeytinyağlı, yeşil, ne yumuşak ne sert ama çıtır çıtır bir şeyler yedim. Gayet latifti :) bir şeyin sapı ama neyin sapı anlamadım bir türlü. Sonunda matrak garsonlardan birine sordum. Meğersem pazı sapıymış. İlk kez Galata Meyhanesinde tatmış oldum :)
Servis yoğun kalabalığa rağmen oldukça hızlıydı, ara sıcaklar nefisti ve sofradan rakı eksik olmadı. İlerleyen saatlerde biraya geçtik elbette :) Erken sarhoş olmamız nedeni ile fazla fotoğraf çekememişim ve daha fazla yazacak bir şey bulamıyorum. Gidiniz, içiniz, içiriniz :) eğleniniz. Biz çıkışta Kızılkayalar hamburgerlerinden indirdik midemize. Fenada olmadı onca alkolün üzerine :)

1 yorum

  1. o akşam çok eğlenceliydi, siftah yaptığım (böyle lafları da pek kullanmam normalde) haftaya göre de lüks gelmişti bana :)

    her alkollü mekandan sonra kızılkayalara gitmek gecenin vazgeçilmez bitirilişi gibidir :)

    hiç unutmam 2003 ün temmuz ayında cumhuriyet meyhanesinden tıka basa yedikten sonra yandaki masada doğumgünü kutlayanların bize ikram ettikleri geriye kalan pastayı yiyip çıktıktan sonra kızılkayalara gittiğimizi hatırlarım :)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir