GALATA MEYHANESI

closeBu yazıyı 14 yıl 3 ay 18 gün önce yazmışım. Üç aydan daha eski her yazıda kullandığım bir uyarı. Bu yazıya özel bir not olduğunu düşünme. Lakin bahsettiğim lezzetler değişmiş, bağları dolu vurmuş, yeni mahsul sirke olmuş olabilir. Mekan kapanmış, işletme sahibi değişmiş, fiyatlar tavan yapmış da olabilir. Fikirlerimin değişmiş olması, izansızlık dozunun farklılık göstermesi de mümkündür. Hatta destursuz bostana dahi girmiş olabilirim. Velhasıl dün dündür, bugün bugündür :)
Galata Meyhanesi

Galata Meyhanesi

Tünele doğru yürürken Ada Kitapevi’ni geçer geçmez sağdaki ara sokakta mekân. Geçtiğimiz Cuma akşamı Zebra ailesi olarak işgal ettik :) uzun zamandır bir araya gelip içmenin tadını unutmuşuz. Önümüzdeki günlerde tekrarlamak gerek. Müzik şahane, fasıl ekibi inanılmaz eğlenceliydi. Dördüncü kadehlerde sonra bizlerde şahane olduk :) Mezeler lezzetliydi, ilk kez rastladığım bir meze vardı anlatmam lazım. Hafif ekşi, zeytinyağlı, yeşil, ne yumuşak ne sert ama çıtır çıtır bir şeyler yedim. Gayet latifti :) bir şeyin sapı ama neyin sapı anlamadım bir türlü. Sonunda matrak garsonlardan birine sordum. Meğersem pazı sapıymış. İlk kez Galata Meyhanesinde tatmış oldum :)
Servis yoğun kalabalığa rağmen oldukça hızlıydı, ara sıcaklar nefisti ve sofradan rakı eksik olmadı. İlerleyen saatlerde biraya geçtik elbette :) Erken sarhoş olmamız nedeni ile fazla fotoğraf çekememişim ve daha fazla yazacak bir şey bulamıyorum. Gidiniz, içiniz, içiriniz :) eğleniniz. Biz çıkışta Kızılkayalar hamburgerlerinden indirdik midemize. Fenada olmadı onca alkolün üzerine :)