İDOL GELMİŞ, HOŞ GELMİŞ

İdol İkili Paket
İdol İkili Paket
İdol İkili Paket

Son bir iki aydır iki sefer içme fırsatım oldu, Efe rakıda keyfimize keyif katmak ile yetinmemiş şarap konusunda da yardımımıza koşmuş. Sürekli dert ediyorum neden ucuz ve kaliteli Türk şarabı içemiyorum ben diye, tam zamanında indirimde gördüm bu şarapları çok sevindim. Şişesi 9 lira :) şaka değil gerçek ve bu fiyata rağmen oldukça lezzetli. Şaka değil dedim ama haksızlık ettim biraz zira bir marketin yaptığı kampanya ile 9 lira olmuş. Bazı günler Angoranın 8 lira olması gibi :) Umarım İdol benim gibi şarap severlerin isyanını dikkate alır ve makul rakamlara kaliteli şaraplar içmemize vesile olur. Geçen hafta örnek verdiğim Kavaklıdere Lal ve Grand Theatre Bordeaux Rose gibi durumlara düşürmez bizi. Başka bir ülkeden, kimi zaman dünyanın bir ucundan gelen şarap bizimkilerden daha ucuz ve daha leziz olabiliyor. Avrupa da yaşayan arkadaşlar memlekete gelip bu şaraplara ödediğimiz paraları görünce sırıtıyor. 2–3 Euro olan şarapları parlatıp parlatıp satıyorlar bizlere. Peki, fiyatı orada yüksek, buraya gelince artıyor, araya bir sürü aracı giriyor, nakliye giriyor, vergi biniyor… Bizim memleketin üzümünden üretilen şaraplara ne oluyor? Benim çocukluğumda Buzbağ neredeyse bir iki şişe bira fiyatına satılırdı. Sonra gözü döndü sanki bu şarapçıların birden uçtu rakamlar. Lafı fazla uzatmadan konuya döneyim :) İdol takip edilmesi gereken bir marka, marketlerde indirimde olduğunu görürseniz gözü kapalı alabilirsiniz. Denedikçe tek tek yazarım :) Sitelerini şu adreste ziyaret edebiliyoruz: http://www.idolsarap.com.tr

Sanal âlemde şöyle bir tur atıp İdol hakkında merak ettiklerime cevap buldum. Aklımda kalanları kısaca aktarayım. Efeye bağlı olarak kurulmuş bir firma, İdol Ege Bağları adı altında Türkiye’nin en büyük bağcılık projelerinden birini gerçekleştiriyor. 2004 yılında daha önce Egede hiç denenmemiş üzüm türlerini de bu bağlarda denemişler. Bağlarda demek haksızlık olur zira memlekette tek parça olarak ekilen en büyük bağ İdol’ünmüş :) Üretim tesisi de bu bağların hemen yakınında olduğu için bir çok insan tarafından pek matah bir özellik olarak kabul edilen yerinde üretim konusunda oldukça iddialı olmalılar :) Meşhur Napa şarapçılarından bazılarının kendi bağı bile yok ama nefis şaraplar yapıyorlar. Yerinde veya değil nasıl başarıyorlar sormak gerek :) bizimkiler yerinde, anında hemen üretim diye dursun :)

İdol Ege Bağları titiz çalışmanın sonucunu kısa sürede almış görünüyor. Yıllık üç milyon litre şarap üreten bir tesis kurmak ve işletmek kolay değil. Artık bizlere düşen 9 liraya kaliteli Türk şarabı içmek :) Akşam yemeğinin yanına keyifle bir şişe şarap açabilmek :) Umarım marketlerin kampanyaları dışında İdol bunu başarır ve Türk şarap severlerin keyfini yerine getirir. Böylece komik rakamlara satılan sirkelerde ortadan yok olur ve üreticileri daha güzel şarap üretmenin peşinde koşarlar :)

Bak şimdi üreticileri duyar gibiyim, 9 liraya sen git sirke iç diyecekler. O zaman buyurun şu yazımı da okuyun.

3 yorum

 1. Yaklaşık bir yıl olmuşsun yazalı.
  Eskileri karıştırmakta fayda varmış.
  “İdol” adı gibiymiş gerçekten.
  Sayende “İdol”ün olmadığı yerde “Gacal”a Abdurrahman Çelebi,
  muamelesi çekmeyeceğiz artık.
  Damak ,rakının zehirini atmaya başladı ufaktan.
  Yaşasın!Sen.
  Yaşasın!İDOL.

  1. İdol gerçekten benim de sevdiğim bir marka. Yakın zamanda ilginç gelişmeler oldu, bakalım nelere şahit olacağız. Pazarda nasıl konumlanacaklar merak ile bekliyorum.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir