SHILUH SÜRYANI ŞARABI

Üreticimiz daha modern tesislere kavuşmuş ve Anatolian Vineyards danışmanlığında yeni lezzetler sunmaya devam ediyormuş. Güvenilir bir kaynaktan detaylı bilgi alabilirsiniz: http://vinografi.com/2011/09/shiluh-manastir-2010/ Raflarda yerini aldığında ben de içiyor olacağım :) Akabinde yeni yorumlarımı paylaşırım efenim :)

 

 

 

 

5 yorum

 1. Buraya yazacaklarım bir mail olarak mı geliyor,yoksa bu sitede mi yayınlanıyor bilmiyorum:) çünkü anlamıyorum bloglardan pek.
  kaç zamandır, büyük kütlelerde olmaması kaydı ile , şarap yapıyorum. şarapa dair ( entellektüel saçmalıklar müstesna;) kendimce bi bilgiye sahibim. kaç yıldır başını almış giden “süryani şarabı” kavramını kullanarak sıktıkları her üzüm suyunu süryani şarabı olarak satan bir sürü insan peydah oldu. doğru söyleyeni 19 köydende kovsalar bunu dile getirmek adına bir şeyler yapmayı hep denemişimdir.
  sanırım şimdilik bu kadar… sevgiyle kalın

  1. elazığ bölgesinde şaraplık üzüm üreticisiyim. iyi şarap iyi üzümden yapılır. süryani ismini kullanarak bölgenin en kötü üzümlerinden şarap yapanlar bu ismi daha ne kadar pazarlayabilecekler merak ediyorum doğrusu

  2. Şişelenmiş olarak ilk tattığım ve Süryani Şarabı olarak etiketlenen şey iğrençti. Durumun vehametini detaylıca yazmıştım lakin yoğun ısrarlar üzerüne sildim yazıları. Bakalım yeni ürünler nasıl olacak. Merakla bekliyorum. Bu arada amatörce yapılanlar dahi pek lezzetli olabiliyor :)

 2. burdaki yorumları okudum da çok acemice değerlendirmeler olarak gördüm, yapmayın. orjinal süryani şarabını (shiluh)ortaya çıkarmak sanırım kolay olmadı ve anladığım kadarıyla profesyonel kimyagerlerle çalışmanın ürünüdür. şuan süryani şarabı diye güvenebileceğiniz shiluh şarabıdır, bi marka da ha vardı adını hatırlamıyorum şuan, bu ikisi dışındakilere güvenmeyin. ama bu binlerce yıllık geleneğin adını kopyalayıp her üzüm suyuna yapıştırmak ve önüne gelen süryani şarabı üretmesi çok kolay oldu. bunlar shiluh tadını vermez doğal olarak ve hangi ortamlarda üretildiği de belli olmaz, onun için bence ucuzluğuna kanıp sağlığınızdan da şarap zevkinizden de olmayın

  1. Canım benim :) Sen kimsin ki benim yorumlarımı acemice gördün :) Hangi yorum acemice bir beyan et bakalım :)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir