GENCE ALTON KAYRA AKADEMİDE

Gence Alton

Kayra sonunda doğru yolu buldu diyebilirim :) Şimdi neden diyeceksiniz. İlk kez Kayra Akademiye gittiğimde Perran Arıbal ile tanışmış ziyadesi ile saygı duymuştum. Hele bu ilk tanışmada tadımı yöneten kişi Gence Alton olunca Kayra Akademi yüce bir mabet gibi görünmüştü gözüme. Peki, sonra ne oldu diyeceksin şimdi sen. Birkaç sefer daha bir takım etkinliklere katıldım. Şimdi düşünsene benim gibi ar damarı alınmış biri meydanı boş bulunca neler yapar. Ben çok eğlendim ama Kayra çalışanları ne yaptı bilemiyorum. Bu ziyaretlerden birinde tanıştığım bir arkadaşım, tadımda yarım kalan şişelerin yağmalanmasına sebep oluşumu halen anlatır. Yok, yok ben yağmalamadım bir iki kadeh fazladan içtim ama eser miktarda arsızlık aşıladığım katılımcılar kalan şişleri kaptıkları gibi götürdüler :) Hele yakın zamanda bir tadımda ne densizlikler etmişimdir sorma gitsin :) Şarabı anlatıyor dinle diye omzum bile dürtülmüştür :) Hani şu Facebook üzerinde bir birimizi dürtüklüyoruz ya :) Birebir yaşadım yani. Elbette her şarap sever benim gibi densiz değil, iki kadeh içince patavatsızlık etmiyor :) Bugüne kadar kiminle tanışsam şişe ile şarap içmediğini iddia ediyor. Eski rakıcıdan yeni şarapçı ancak bu kadar olur işte. Bu şarap severler bir tuhaf, kokoreç ile şarap nefis gidiyor diyince suratıma öyle bir bakıyorlar ki sözlere gerek kalmadan neler dediklerini anlıyorum. Haaa çok mu umurumda o kısmını sana bırakayım. Sadede gelelim. Türk Şarapçılığı söz konusu olunca anılmadan geçilmemesi gereken bir isim Gence Alton, üstelik kendini dinletmesini çok iyi biliyor ve şarap konusunda engin bir bilgiye sahip. Bizim üzümlere sahip çıkma fikri ile benim gözümde yeri daha bir yükseklerde :) Kayra ile nasıl bir işbirliği yaptıklarını net olarak bilemiyorum. Şimdilik kendi sitesini Kayra için feda etmiş gibi görünüyor: http://www.sarapgunlugu.com

Kayra sonunda doğru yolu buldu dememin en büyük sebebi, benim gözümde çoktan Master of Wine olmuş Gence Alton ile işbirliği yapmak gibi bir akıllılık etmiş olması. Memleketin tek şarap akademisi olmak kolay değil :) Umarım tadımlara ve eğitimlere de katılır. Böyle bir etkinlik duyarsanız hemen yerinizi ayırtın, koşarak gidin. Çok keyifli zaman geçireceğinize eminim. Sakın Gence Alton’un bulunacağı tadımları kaçırmayın. Çok ciddiyim yahu :) Duyar duymaz yerinizi ayırtın, nikâh şahidiymişçesine ciddiye alın durumu ve ihmal etmeyin. 

Bu arada bu şarap sektöründe çalışanlara üzülmüyor değilim. Sen o kadar emek ver akademi aç, onca emekle şarap üret, densizin biri çıksın üstüne bir de laf etsin :)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir