BAZLAMADAN PİZZAYA

Şarap Mezemize Malzemeler
Şarap Mezemize Malzemeler

Yandaki fotoğrafta bazı malzemeler eksik. Bunlar tel peynir ve taze nane. Bunun dışında fotoğrafta göremediğimiz bir de fileto bıçağımız var. Bazlamaları yatay bir şekilde ortadan kesmek için gerekiyor. Bazlamamız da genelde Kafkas Güzeli markasını taşır ama bugün Kuzey misafir olmuş sofraya. Her ikisi de lezizdir. Başka markalar da var gayet lezzetliler. Üstelik artık her markette bulunuyor bu bazlamalar. Bizi ilgilendiren kısmı ise üzerine ekleyeceğimiz malzemeler. Şayet kırmızı şarap içiyorsanız aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz “All Natural 4 Seasons Pepper Corns Mill” şiddetle tavsiye olunur. Yakaladığın yerde üç dört tane al. Hiç tereddüt etme.

All Natural 4 Seasons Pepper Corns Mill
All Natural 4 Seasons Pepper Corns Mill

Kolay kolay ithal ürün önermem amma velâkin bunun yeri bir başka. Şarabımız kırmızı ise peynirleri daha ağır seçmekte, hatta işin içine kuru et, sucuk gibi lezzetler karıştırmakta sakınca bulunmuyor. Hatta şarap kırmızı ise bu bazlamaları elektrikli ızgarada ısıtıp üzerine tereyağı sürmek dahi yeterli olur. Boğazkere gibi güçlü şaraplar söz konusu ise yani baharat şaraba baskın gelmeyecekse bahsettiğim baharattan da eser miktarda serptiniz mi akşam yemeğiniz hazır olur. Evet, evet, sadece kızarmış ekmek, tereyağı ve baharattan bahsediyorum. Elbette yanında şarap ile. Ben bugün beyaz tercih ettim. Niyetim salata olsa da eve yeni dâhil olan elektrikli ızgaranın şerefine bazlamada karar kıldım. Ya azizim. Öyle kolay değil karar vermek :) Şarabım beyaz olunca da mantar, tel peynir, çedar peyniri ve közlenmiş kırmızıbiberi tercih ettim. Üzerine taze naneyi de ihmal etmedim. Oldu mu?

Bazlamadan Pizzaya
Bazlamadan Pizzaya

Bana göre süper. Şahane oldu. Benim damak biraz istisnadır. Sen dilersen mantara bulaşma. Nane sevmem dersen de sadece peynirler ile idare et gitsin. Şimdi bazlamayı kestikten sonra ne yaptığımı sormayacaksın değil mi? Yani malzemeyi üzerine boca edip ızgaraya koyduğumu anlamış durumdasın. Anladın sen anladın. Haydi eşlik eden şaraba geçelim.

2 yorum

  1. Anladın sen anladın demişsiniz ama ben anlamadım şaka yapmıyorum gerçekten anlamadım. Bazlamayı kestik sonra hepsini aynı anda mı koyduk üzerine böyle yapınca mantarlar pişmedi diğerleri yandı ikinci denemede önce mantarları dizdim biraz kızarttım sonra üzerine diğerlerini ekledim ancak piştiler.

    Yinede teşekkürler

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir