DLC SULTANİYE EMİR 2009

closeBu yazıyı 12 yıl 4 ay 16 gün önce yazmışım. Üç aydan daha eski her yazıda kullandığım bir uyarı. Bu yazıya özel bir not olduğunu düşünme. Lakin bahsettiğim lezzetler değişmiş, bağları dolu vurmuş, yeni mahsul sirke olmuş olabilir. Mekan kapanmış, işletme sahibi değişmiş, fiyatlar tavan yapmış da olabilir. Fikirlerimin değişmiş olması, izansızlık dozunun farklılık göstermesi de mümkündür. Hatta destursuz bostana dahi girmiş olabilirim. Velhasıl dün dündür, bugün bugündür :)
DLC Sultaniye Emir 2009

DLC Sultaniye Emir 2009

Uzun zamandır içtiğim en başarılı Sultaniye diyebilirim. Hatta dedim bile. Egenin haylaz üzümü Sultaniye ile Kapadokya’nın ağır toplarından Emir bir araya gelmiş. Nefis bir harman olmuş. Yahu bu arada Dimrit Üzümü ne oldu acaba. Onu da mı yok ettik? Var mı Dimrit üzümünü işleyen üretici? Bak aklıma takıldı şimdi. Her neyse biz dönelim Sultaniye güzelimize. Bu ara DLC keyifli şaraplar sunuyor. Fiyatları makul ve bulunabilirliği pek yüksek zira köşedeki markette bile var. Aman dikkat sanal âlem dışında şarap alırken dikkatli olun. Hatta sanal âlem de bile dikkatli olun. 18 lira gibi bir etiketi vardı ben aldığımda. Biraz araştırınca 32 liraya kadar çıktığını gördüm. Üzücü.
Şarap etiketinde harman oranı belirtilmemiş ama Sultaniye ağırlıklı gibi geldi bana. DLC serisi şarapları mümkünse ilk yaşında tüketmekte fayda var. İkinci yılında da çok şey kaybetmiyor fakat daha yaşlılarından uzak durmak gerek. Bunun dışında Sultaniye ile bu denli uğraşıp ortaya güzel bir ürün çıkardığı için DLC’yi takdir edip içmeye devam edelim. Fotoğraftaki mezemizi merak edersen seni şuraya alalım. Haydi afiyet olsun efenim :)