ÇAMLIBAĞ KUNTRA 2009

Çamlıbağ Kuntra 2009
Çamlıbağ Kuntra 2009
Çamlıbağ Kuntra 2009
Çamlıbağ Kuntra 2009

Kuntra yani Karasakızı tek üzüm olarak işleyen ve hakkını veren nadir üreticilerdendir Çamlıbağ. Her ne kadar harman şaraplara karşı olsam da Karasakız ile harmanlanan nimetlerin başarılı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Elbette benim için evla olanı tek üzüm olması ve makul fiyatlar ile sunulması. Çamlıbağ Kuntra içmeden önce eser miktarda havalandırılması gereken bir güzel. Açıver mantarı, koy bir kenara bir süre dursun. Sen bu arada bir şişe Vasilaki açar içersin. Bir yandan mezelerini, yemeğini yaparsın. Sonra elbet sıra gelir Kuntraya :) Şimdi ilgiyi başka şaraba çekmek gibi olacak lakin bu Kuntranın bir tatlı şarabı var. Aman, aman, aman… Bitmesin diye yudum yudum içilecek, utanmadan eşten dosttan saklanacak kadar nefis. Aklında olsun. Çamlıbağ Kuntra Mistel bulursan bolca al. Hatta bana da haber ver. Uçar gelirim :)

Hadi toparlayalım. Çamlıbağ Kuntra mutlaka havalandırılmalı. Neye eşlik eder diye çok kafa yorulmadan tüketilmeli. Rezervi temin edilirse daha bir itina gösterilmeli. Aynı şekilde o da havalandırılmalı. Sakin sakin içilmeli. Adanın sunduğu nimetlere şükredilmeli. Afiyet ola :)

2 yorum

  1. Çamlıbağ zaten adanın en özel üreticilerinden, kuntranın kendisinin yanında reserve’i çok çok daha lezzetli ve ince bir aroması var. Bu arada likör şarabını ben de unutamıyorum. Sevgiler, mutlu tadımlar. Yazılarınızdan çok faydalanacağım, ellerinize sağlık.

  2. bende 2012 hasatından 150 kg üzümden çanakkale intepe karasakız şarabı yaptım.umutsuzdum ama 2 ay oldu şu an keyifle içiyorum.biraz burukluk var umarım dinlendikce dahada olgunlaşacak.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir