MAJESTİK KALECİK KARASI – GRENACHE 2011

Majestik Kalecik Karasi - Grenache 2011
Majestik Kalecik Karasi - Grenache 2011
Majestik Kalecik Karasi - Grenache 2011
Majestik Kalecik Karasi – Grenache 2011

Dedeler 85 puan vermiş. Rahat 95 puanı var. Kalecik Karasına sırtını dönmeyen her üretici bol kepçeden puanı hak eder. Ecnebi şarap üstatları anlamaz bunun kıymetini. Biz kendi puanımıza bakalım. Şarap güzel. Her eve lazım. Fiyatına göre sunduğu lezzet inanılmaz. 14-15 lira civarında bir rakama koli ile alınmalı, bir kenara istiflenmeli. Söylentilere göre pastırma yazı geliyormuş. Hikmetinden sual olunmuyor lakin gelirse ben koliyi boşaltırım : )

Son yıllarda üretici akıllanmaya başladı. Hem makul fiyatlı hem içimi lezzetli güzelleri raflarda görmeye başladık. Bunların arasından yerli üzümlere öncelik veren kim varsa desteklemek boynumuzun borcu. Majestik serisi kırmızısı ile de gönlümde bir yere sahipti fakat pembe beni benden aldı, derin düşüncelere saldı. Hadi biz ak sakallı dede değiliz, verdiğimiz puana itibar olunmaz lakin bunca üreticinin hiç mi aklı başında değil. Hiç mi ak sakallı dedesi yok danışacak. 15 liralık Majestiğin pembesi piyasaki 50-60 liralık şişelere nanik yapar. Hatta bağla bu üreticilerin gözlerini, beş liraya sattıkları sofra şarabı ile yüz liraya sattıkları şarabı ayırt edemezler. Şaka yapmıyorum : )

Konuyu dağıtmayalım. Mıgri şişimizin yanına beyaz planlamıştık lakin rengine kandık, bünyede güneşli hava hissiyatı yaratır mıyız çabası ile buyur ettik sofraya. Bu ne yahu. Sekkaresinin eline, diline, damağına sağlık. Bağcısı bin yıl yaşasın. Sebep olan kim varsa elleri dert görmesin maşallah. Nice şaraplara inşallah : )

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir