İDOL SMYRNA CABERNET SAUVIGNON MERLOT 2008

İdol Smyrna 2008 Merlot - Cabernet Sauvignon
İdol Smyrna 2008 Merlot - Cabernet Sauvignon

Daha önce de içtim pek keyifli bir şarap fakat anlayamadığım bir nokta var. Ben 19 liraya alıyorum kadim dostum Turgut 10 liraya alıyor. 10 liralık bir şarap için muhteşem, enfes, inanılmaz ve sürekli içilir durumda. 19 lira olursa iş biraz değişir. Şimdi ya Turgut mahallesindeki tekeli kazıklıyor ya bu adam fiyat etiketlerini hatalı bastı veya kazıklanan benim :) Bilemiyorum… Öğrenince yazarım ama bu nasıl bir şarap demeden geçemiyorum. Şayet gerçekten 10 liraysa piyasada pek çok şarabı yerinden eder. Mübarek bir cuma günü grip oldum endişesi ile işe gitmeyip eve tıkıldım. Ne gripten eser var ne baş ağrısından hepsi dün akşamda kaldı. Cin gibiyim :) Öğle yemeği için çedar peynirli ve kuru etli bir gözleme yaptım yanına İdol Smyrna açtım ve duramadım bu yazıyı yazıyorum. 19 lira da olsa alıp için derim. Denemiş olursunuz, bir çok 20 liralık şaraba dahi alternatif olur. Evin bir köşesinde zor durumlar için stoklanabilir. 10 liraya bulursanız bir koli alın hayır hayır dört beş koli alın :) Nefis nefis nefis… Al işte bitti bile, kaldık mı ADCO’nun kampanyalı diye gazladığı şaraplara :)

13 yorum

 1. Hayalinizde böyle bir blog yapmak mı vardı :) Şayet öyleyse buyrunuz sizi de alalım sitemize, içtiğiniz şaraplar hakkında atar tutarsınız :)

 2. Ben “her zaman şarap” içme kısmına bayıldım daha çok,yorumlayacak kadar bilgili değilim henüz :) Yine de izninizle arada takılacağım..Birde kapalı mekanlarda çektiğiniz resimleri daha ışıklı halde çekebilsek iyi olacak.Mezeleri görmek mümkün olmuyor..

 3. Daha ışıklı halde çekmek için olaya profesyonel yaklaşmak gerek :) benim gibi içelim süslenelim olunca eldekiler ile idare etmek gerekiyor :)

  1. Arduvaz selam :)

   Ben de bir pazar araştırmasına çıktım :) Bir çok yerde 8-10 lira ama arada hainlik yapıp 12-19 diyenler de oluyor. Angoranın bittiği andır bence :) Kapatalizm gayet şirin bir sistem aslında :) Bizim dinazor üreticilerin tezgahı sarsılıyor artık :)

   Çağdaş marketler zinciri de pek güzel bir tanımlama olmuş :)

  1. Ben teşekkür ederim efenim :) Smyrnaları her tekel bayiinde görmek istiyoruz :)

 4. daha 10 dakika önce tavsiye üzerine 2 şişe aldım. nedir nasıl bir şaraptır diye aradım ve bu yazıyı buldum. içilebilir olduğunu anlayınca ve şişesini 7.5 liraya alınca çok mutlu oldum :)

  1. Fiyatına göre düşünürsek içilebilirin ötesinde bir nimet olduğunu kabul etmemiz gerek :) Piyasada bu fiyata bu lezzette başka bir şarap henüz bulunmuyor :) Afiyetle efenim :)

 5. Şarap sevenlerin artması çok güzel. Korkunç vergilerle deli fiyatlara satılan şaraplar bizi çok şaşırtıyor. Biz yirmi sene yurtdışında yaşadıktan sonra memlekete gelip margo fiyatına sıradan şaraplar görünce yabancı eşimin gözleri yerinden fırladı. Tamam rakı güzel de hergün içilmiyor hani. Şarap her gün iki kadeh sağlıktır. Zayıflarsınız diri ve genç kalırsınız. Lütfen böyle uygun fiyatlı güzel şarapları tanıtmaya devam. Kolay gelsin.

  1. Şarap severlerin artması ve bilinçlenmesi ile üreticiler adam olmaya başladı. İnanın geçtiğimiz yıllarda durum daha vahimdi. Şarap sirkesi tadında şişelere ciddi rakamlar ödüyorduk. Son yıllarda fiyat kalite oranı dengeli ürünler raflarda boy göstermeye başladı. Günde iki kadehten fazlasını tükettiğim içinde her daim uygun fiyatlı ve leziz şarapları mecburen tanıtmaktayım :) Afiyetle, bol şaraplı günler efenim :)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir